Lucia, 2000’deki ilk Finallerine çıktı.

150 150 Joanna Mundy

Lucia, 2000’deki ilk Finallerine çıktı.

İlk olarak birkaç değerli aday belirledik, ancak şimdi son beşimizi açıklıyoruz. Lige girdiğinden beri San Miguel’in baskın gücü olan June Mar Fajardo, MVP kupasını art arda altı kez kazandı. KC Cruz / ESPN5HAZİR MAR FAJARD Özgeçmiş (şimdiye kadar): 7 sezon, 8 şampiyonluk, 6 PBA MVP’si, 8 BPC Neden listeye dahil: G.O.A.T.’yi tartışırken rahatça masaya oturabilir. PBA’da Ramon Fernandez ve Robert Jaworski’nin günlerinden bu yana bu kadar uzun süredir PBA’da sürekli bir hakimiyet ve mükemmellik koşusu görmedik. Haziran Mar Fajardo, mükemmellikle eşanlamlı hale geldi ve tüm büyük adamların sonsuza dek ölçüleceği standart haline geldi. 2012’de PBA’da sahneye girdiğinden beri, Fajardo, franchise düzeyinde bir büyük adamın ne olabileceğine dair tüm beklentileri aştı. Fajardo ile San Miguel Beermen, ligde, özellikle de beş üst üste beş şampiyonluğun galibi oldukları Filipin Kupası’nda galip geldi.

Ayrıca arka arkaya 6 En Değerli Oyuncu ödülü kazandı ve her ikisi de eşleşmesi neredeyse imkansız olacak rekorlar. Fajardo gibi birini hiç görmedik. Muhtemelen bir daha asla olmayacağız. 2015’in en büyük 40 PBA oyuncusu arasında Nelson Asaytono dikkate değer bir ihmaldi. Filipin Basketbol Birliği Retro 80’ler 90s / FacebookNELSON ASAYTON Özgeçmiş: 17 sezon, 820 maç, 7 şampiyonluk, 2 BPC, 12,268 sayı (tüm zamanların 5.si), 4.469 ribaund, 1.336 asistNeden listede yer alıyor: Muhtemelen PBA tarihindeki en ölümcül golcü “Bir şey varsa” Bull “iyi iş çıkarırsa kovalar alırdı.

Ve 17 yıl boyunca neredeyse durdurulamazdı.Asaytono her zaman ligdeki en sevilen figürlerden biri olmuştur çünkü sizi alt etmek ve sizi utandırmaktaki kararlılığı rakipsizdi. Kendine olan güveni ve havası onu, ister Sunkist’te ister San Miguel’de olsun, kalabalığın favorisi yaptı. Asaytono, PBA’nın tüm zamanların en iyi listesinde iki kez bırakıldı, ancak şimdi ona yer açma zamanı geldi. San Miguel serisinde oynadığı süre boyunca Danny Seigle 7 şampiyonluk kazandı ve 4 kez Final MVP’si ve 8 kez Tümü oldu. -Star. PBADANNY SEIGLE Özgeçmiş: 15 sezon, 548 maç, 8 şampiyonluk, 4 Final MVP’si, 2 BPC Neden listede yer alıyor: Bir PBA katına çıkan en büyüklerden biri olma temposundaydı PBA’nın çoğu hayranı Danny’nin o anı hatırlayacak Seigle’nin kariyeri sonsuza dek değişti. 2002’de Seigle’ın ölümünü durduran aşil sakatlığı sadece San Miguel hayranları için değil, basketbolu ve ligi seven her hayran için de kalp kırıcı oldu.

O sıralarda Seigle, PBA’daki en sıcak koşulardan birindeydi ve Olsen Racela ve Danny Ildefonso ile birlikte unvanı kazanmak için bir hanedanlık kurmasına yardım ediyordu. kariyerinin zirvesini kısa kesmesine rağmen bu liste ne tür bir yetenek olduğunun kanıtıdır. Yerdeki neredeyse her pozisyonda oynama yeteneği onu savunması gereken bir kabusa dönüştürdü. Ve smaçları şimdiye kadar gördüğümüz en iyi smaçlardan bazılarıydı. Büyük yayıncı Noli Eala’nın sözleriyle: “Susmaryosep, Danny Seigle’ı büyüledi!” Abe King, PBA kariyeri boyunca 13 şampiyonluk ve 5.000’in üzerinde ribaund topladı. Toyota Tamaraws / Facebook ABE KING Özgeçmiş: 18 sezon, 782 maç, 13 şampiyonluk, 7,851 sayı, 6,222 ribaund, 580 blokNeden listeye dahil: PBAA Filipinli oyuncunun iki eliyle ters çeviren ilk gerçek güçlerinden biri 70’lerde smaç, Manila’daki bir Marslı çıkarma şapırtıyla eşdeğer olmalıydı. Ama bu büyük Abe King’in sahip olduğu türden bir oyun.

PBA’nın gördüğü en büyük savunma oyuncularından biri olan King, 70’lerin sonlarında ve 80’lerin başlarında büyük Toyota takımlarının çapasıydı ve ayrıca Great Taste Coffeemakers’ın temel parçası haline geldiğinde büyüklüğünü buldu. Alvin Patrimonio ve Jerry Codinera öğrencileriniz olarak, işte o zaman en iyilerden biri olduğunuzu anlarsınız. Ve King, PBA’nın şimdiye kadar gördüğü en iyi iki yönlü oyunculardan biri de aynıydı.https://gamblingprofessors.com/tr/bahis-siteleri/ Lig tarihinin en yaratıcı golcülerinden biri olan Arnie Tuadles, Toyota’nın sayısız şampiyonluk turunda hayati öneme sahipti. Toyota Tamaraws / Facebook ARNIE TUADLES Özgeçmiş: 13 sezon, 692 maç, 9 şampiyonluk, 9,430 sayı (tüm zamanlar 19.), 2.262 asist (tüm zamanların 21.si) Neden o listeye dahil: Gittiği her yerde kazanan bir oyuncunun kazanması için otuz yılda başlıklar, bu bir tesadüf olamaz. Ve Tuadles gittiği her yeri kazandı. Üç farklı takımla şampiyonluk kazanan bir avuç oyuncudan biri olarak nadir bir şirkette.

Ve bunu kendine özgü bir yetenekle yaptı. Ve o sadece harika bir golcü olmakla kalmadı, aynı zamanda harika bir pasördü ve bir maçta en çok asist rekorunu uzun süre elinde tutuyordu. Ve bunu ileri pozisyonda yapmak onu daha da etkileyici kılıyor: Efsaneler söz konusu olduğunda takozlar ilk akla gelmeyebilir ama kanıtı pudingdedir. Atılan sayılar ve yapılan asistlerde tüm zamanların liderleri açısından orada yer alıyor. Ve Tuadles, bugün birçok büyük küçük forvetin sergilediği dinamik yetenekleri sergilediği için, tüm zamanların en iyileri listesinde bir yeri hak etmekten daha fazlasını hak ediyor.

Carlo Pamintuan Kurulduğu günden bu yana, Filipin Basketbol Birliği (PBA), başarısına çok şey katan birçok harika ithalat gördü. Ligin 45. yıldönümü yaklaşırken, ESPN5.com yazarları Filipinli çember hayranları üzerinde silinmez izler bırakan 45 yetenekli ithalatçı belirlemeye karar verdi. 2000’li yıllarda unutulmayan PBA ithalatlarının sayısında büyük ölçüde formattaki değişiklik nedeniyle bir düşüş yaşandı.

2003’ten 2010’a kadar PBA, iki konferanslık bir sezona kaydı. Yine de lig inanılmaz yetenekler gördü.Derrick Brown (Purefoods, Sta. Lucia) Oynama yılları: 2000-2002, 200445 UNUTULMAZ PBA İTHALATI ESPN5.com, Filipinli pota hayranlarına silinmez izler bırakan PBA’nın varlığı boyunca 45 yetenekli ithalat tespit etti. 1970’ler baskısı • 1980’ler baskısı • 1990’lar baskısı • 2000’ler baskısı • 2010’lar baskısı Diğer özellikler: NCAA unvanını kazanan PBA ithalatları, PBA Derrick Brown’da oynayan NBA şampiyonları doğal bir golcüydü.

2000 PBA Guvernörler Kupası’nda ilk kez sahneye çıktığında, herhangi bir gece Purefoods franchise’ına en az 30 puan koyması bekleniyordu. Konferansın En İyi İthalatı ödülünü kazanırken, TJ Hotdogs’u Finallere kadar götürürken hemen bir etki yarattı. Ancak, finalde Lamont Strothers ile efsanevi bir ithalatla San Miguel Beermen’de bir tuğla duvara çarptılar.Brown ertesi yıl geri döndü, ancak Purefoods eleme turunun sonunu bitirdi. Ancak, üretken skorer 2002 Governors ‘Cup’ta Leonard White ve ardından Kelvin Price ile takım kurarak ikinci En İyi İthalat ödülünü ve şampiyonluğu kazanmak için başka bir görev turu için geri döndüğünden, bu onları yalnızca büyük bir geri dönüş için ayarladı. Brown için ne yazık ki, 6 foot-4 limiti ithalat için kaldırıldığı için PBA formatını değiştirdiği için Vali Kupası unvanını hiçbir zaman savunma şansı bulamadı. Brown uygun olduğu için PBA’ya farklı bir forma giyerek geri döndü. Sta.

2004 Fiesta Konferansı’nda Lucia Emlakçılar. Halen PBA’daki son görev turunda maç başına ortalama 40 sayı ortalamasını yakalayarak ağları yaktı.Gabe Freeman (San Miguel, Barako Bull, Petron, Ginebra) Oynama yılları: 2009-2010, 2012-2014) Finallerde ve Konferansın En İyi İki İthali ödüllerinde, Gabe Freeman’ın bu on yıl içinde en çok hatırlanan San Miguel Bira ithalatı olacağı garanti edildi. 2009 ve 2010 Fiesta Konferanslarında ünlü franchise için oynayan Freeman, PBA çıkışını henüz 23 yaşındayken yaptı, ancak deneyimden yoksun olduğu şeyi çaba ve atletizmle telafi etti. 2009 Fiesta Konferansı’ndaki eleme turunun sonunda ve finalde Barangay Ginebra’yı 4-3 mağlup ederek bu ivmeyi şampiyonluğa taşıdılar.Gabe Freeman’ın PBA’da verimli bir kariyeri vardı, ancak hepsi başladı 2009 San Miguel Beermen ile.

 PBA Retro 80’ler 90’lar / FacebookSMB, Alaska Asları ile savaşırken unvanlarını savunma fırsatı buldu. Beermen kısa sürdü ve seriyi 4-2 kaybetti. Yine de bu iki konferans Freeman’ın mirasını SMB hayranlarının kalplerinde ve zihinlerinde pekiştirmek için yeterliydi. Petron adı, Barako Bull (2012) ve Barangay Ginebra (2014) altında aynı franchise için oynayan PBA’ya geri dönecekti.Jerald Honeycutt (Talk ‘N Text) Oynama yılları: 2002, 2004-2005 Bir diğer iki kez En İyi İthalat Konferans ödülünün sahibi Jerald Honeycutt.

1997 NBA Seçmelerinin 38. genel seçimi, 2001 Komiserlik Kupası’nda Ryan Fletcher’ın yerine PBA’da Barangay Ginebra ile giriş yaptı. 2002 Governors ‘Cup’ta Talk’ N Text serisiyle liderlik ettiği gibi bir iz bıraktı. takım, ithalatçı Richie Frahm ile birlikte elemelerin sonunda en üst sıraya yerleşti. Maalesef, çeyrek finallerde San Miguel Beermen’e üzüldüler.Tee McClary (Mobiline, Alaska, Coca-Cola) Oynama yılları: 2002-2003, 2005-2006Artemus McClary, Mobiline ve Alaska için harekete geçti ancak en iyi konferansını Coca ile yaptı. -Cola Tigers. Tigers ‘PBA turnuvasının en iyi aşamasıydı, çünkü 2002 All-Filipino Kupası’ndan başlayarak şampiyon olarak ortaya çıktıkları dört finalde yer aldı. İri yarı McClary, 2003 Takviyeli Konferansı’nda Coca-Cola için otomatik bir double-double oldu. yarı finalde Talk ‘N Text’i süpürmeden önce çeyrek finalde Ginebra’yı gönderdikleri için. McClary, 25’te diğer ithalatlara kıyasla en fazla sayıda oyunu oynayan Konferansın En İyi İthalatı seçildi. Tigers kendilerini 2-1’de buldu. Danny Ildefonso ile kavga nedeniyle 3. Maçta ithalat askıya alındığı için yedi serinin en iyisi. Bununla birlikte, San Miguel Beermen’de Kwan Johnson’ın sakatlanması ve Cedric Ceballos’un tek bir maça girmesi ile ithalat sorunları da vardı. 7. maçta McClary, Kaplanları ikinci sıraya taşımak için son çeyrekte 25 sayısının 11’ini doldurdu. Beermen’i mağlup ettikleri için franchise şampiyonası.Chris Alexander (Ginebra) Oynama yılı: 2008 Barangay Ginebra ithalatı konusunda, Chris Alexander, takımın 2008 Fiesta Konferansı’nı kazanmasına yardım ettiği için taraftarlar arasındaki tartışmalarda her zaman yer alacak. En İyi İthalat: Ginebra, konferanstaki ilk beş oyununu kaybeden Rashon Turner ile kapıdan çıktı ve Alexander, Purefoods’a karşı ilk galibiyetlerini elde etmek için nihayet gelene kadar.

Yavaşça ivme kazandılar ve eleme turunu altı maçlık galibiyet serisiyle sona erdirdiler ve onlara 10-8’lik bir rekor ve sıralamalarda üçüncü bir sıra kazandırdılar. Alexander içeride istikrarlı bir varlık sunarken, Ginebra Sta’yı süpürdü. Lucia ve Red Bull, Steven Thomas liderliğindeki Air21 Express’in aç gençlerine karşı mücadele etmeden önce çeyreklerde ve yarı finalde.Ginebra, seride 3-2 yenildiklerinde kendilerini elemenin eşiğinde buldular, ancak Alexander en iyi oyununu oynamaya geldi Serinin bir bölümü, 37 sayı ve 24 ribauntla canavar bir performans sergileyerek 7. oyunu zorlarken duvara dayanıyordu. Justin Brownlee sekiz yılını kırana kadar hikayeli serinin son şampiyonası olacaktı. Alexander, 2012 Komiserlik Kupası’nda başka bir görev turu için geri döndü, ancak sadece üç maç sonra yerine Jackson Vroman geldi. Tony Lang, Red Bull’u 2001 Komiserlik Kupası şampiyonluğuna götürdü ve aynı zamanda En İyi İthalat seçildi. PBA Retro 80’ler 90’lar / Facebook Antonio Lang (Red Bull) Oynama yılları: 2001-2002Red Bull serisinin PBA’da üç şampiyonluğu var ve hepsi 2000’lerde kazanıldı. Antonio Lang, iki başlıkta büyük rol oynadı.

1994 PBA Draftında Phoenix Suns’ın 29. genel seçimi, Red Bull’u 2002 Komiserlik Kupası’nda ilk şampiyonluğuna götürdü ve burada yarı finalde ikinci sıradaki Purefoods’u mağlup etti ve Finallerde en çok sıralanan San Miguel Beermen’i alt etti. Red Bull’un orijinal ithalatı olan Lang, 21 oyunun tamamında oynadı ve bu da onu Konferansın En İyi İthalatı için kolay bir seçim haline getirdi. Lang, unvanını denemek ve savunmak için franchise’a geri döndü. Julius Nwosu ile birlikte Red Bull, Talk ‘N Text Phone Pals’a karşı finallere ulaştı. Lang, 2. maçta 37 sayı attı, ancak 3. maçta sağ bacağında ağrı hissettiğinden şikayet ettiği için yalnızca 21 sayı attı.

Eşi görülmemiş bir hareketle, Red Bull yönetimi Lang’i Sean Lampley ile değiştirmeye karar verdi ve bu büyük kumar, şampiyonluğu kazandıkça meyvesini verdi. James Penny (Red Bull, Coca-Cola) Oynama yılları: 2006, 2009-2010 James Penny geldi 2006 Red Bull Fiesta Konferansı’nda Quemont Greer’in yerine geçecek. Şampiyonluk yolunda en iyi sıraya giren Purefoods Chunkee Giants’ı Konferansın En İyi İçe Aktarma ödülü sahibi Marquin Chandler ile alt üst ettikleri turnuvaya giden acıkmış genç yerellerden oluşan bir ekip ile vurdu. Penny, unvanlarını savunmak için geri döndü ve iyi görünüyordu. başından itibaren eleme turunu 13-5 galibiyet-mağlubiyet çetelesi ile zirveye çıkardılar. Ne yazık ki, yarı finalde Talk ‘N Text’e karşı geride kaldılar, ancak San Miguel Beermen’e karşı galibiyetle üçüncü sıradaki kupayı yakalamayı başardılar. Penny’nin Red Bull’a en son giydiği son zaman olacaktı, ancak iki ipucu daha vardı. 2009 ve 2010’da Coca-Cola ile PBA’da. Rosell Ellis (Pop Cola, Coca-Cola, Ginebra, Alaska) Oynama yılları: 2001-2004, 2007 Rosell Ellis, 2000’lerde Pop Cola için oynadığı PBA’da dolaştı. 2001’de Panthers, 2002’de Coca-Cola Tigers ve 2003 ve 2004’te Barangay Ginebra Kings. Ancak, Konferansın En İyi İthalatı ödülünü aldığı 2007 Fiesta Konferansı’nda Alaska Asları’na katılana kadar altın madalya alamadı. Eleme turunun bitiminden sonra Asları 12-6’lık bir rekora taşıdı, bu da ikinci sıra ve doğrudan yarı finallere bir bilet için yeterliydi.

Alaska, yarı finalde San Miguel Beermen’deki konferansın Cinderella takımını yendi ve Finallerde Talk ‘N Text’i geride bıraktı. 2009 Fiesta Konferansı için Ellis, Alaska’yı Galen Young ile 0-3 başlangıçtan kurtarmak için geri döndü. Ancak Aslar eleme turundan sonra çekişmeden çekildiği için kalan 13 maçın altısını kazanmalarına yardım etmeyi başardı. Lucia, 2000’deki ilk Finallerine çıktı. PBA Retro 80’ler 90’lar / Facebook Ansu Sesay (Sta. Lucia) Oynama yılı: 2000 1998 NBA Draftı’nda Dallas Mavericks tarafından genel olarak 30. sırada hazırlanan Ansu Sesay, Rashard Lewis, Rafer Alston ve Cuttino Mobley’in beğenilerinden önce seçildi.

Ne yazık ki Sesay, NBA kariyerine başlayamadan ACL’sini yırttı ve 1999’un tamamını sakatlananlar listesinde geçirdi.Sesay, Sta ile çıkmadan önce CBA’da Rockford Lightning için oynarken buldu. 2000 Komiserlik Kupası için Lucia Emlakçılar. Franchise o noktada hala ilk PBA unvanını arıyordu ve kesinlikle onları oraya götürecek adam Sesay gibi görünüyordu.

Author

Joanna Mundy

All stories by: Joanna Mundy